Qualifier Round 2 Race Lineup
1
1:8 E Buggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RYAN CALEY
2 2DANIEL FREGOSO
3 3TRAVIS DUTTER
4 4AUSTIN JONES
5 5WYATT BROWN
6 6RYAN MOORE
7 7MIKE GORDON
8 8JOE FARGO
9 9JOE NOLASCO
2
4wd Truck Oval (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Not Yet Run
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOSH WOLTER
2 2JACK WYNIA
3 3TOM SHIELDS
4 4STEVEN SYKES
3
Pro Stock 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHRIS BOYD
2 2TOM SHIELDS
3 3RAYMOND BENKOWSKI
4 4ANTHONY BRUNO
5 5DOUG LARIVIERE
6 6DARREN COX
7 7TODD PEARSON
4
Stock 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JARED THULIN
2 2ROB THULIN
3 3JASON HUGDAHL
4 4RIVER GORDON
5 5JOE FARGO
6 6DAVE WHYTE
7 7JIM REEVE
8 8DAVE TURRI
9 9AARON DAVIDSON
10 10MIKE DALY
5
Rookie (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DANIEL FREGOSO
2 2RYAN WYNIA
3 3JOHN POTTER
4 4JACK WYNIA
5 5STEVEN SYKES
6 6KATE FARGO
7 7TRAVIS DUTTER
6
13.5 4wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVE TURRI
2 2DALE MOORE
3 3JERRY HARTMAN
4 4DAVE WHYTE
5 5DOUG LARIVIERE
6 6JOE FARGO
7 7AARON DAVIDSON
7
2wd Buggy Late Model (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAYMOND BENKOWSKI
2 2RYAN WYNIA
3 3JOSH WOLTER
4 4MIKE BURKE
8
13.5 Wingless Sprint (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAYMOND BENKOWSKI
2 2JOHN POTTER
3 3MIKE DALY
9
2wd SC Mod Oval (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOSH WOLTER
2 2RYAN WYNIA
3 3WYATT BROWN
4 4JORDAN MEYER
5 5MIKE BEACHAM
10
2wd Sprint (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVE WHYTE
2 2MIKE DALY
3 3RAYMOND BENKOWSKI
4 4WYATT BROWN
5 5JERRY HARTMAN
6 6TODD PEARSON
7 7MIKE BURKE
8 8JOHN POTTER
Event Stats & Details
Race Track Silver Dollar Offroad Track
Registrations Entries: 64
Drivers: 36
Total Race Laps 2,952
Total Race Time 12 hours, 34 minutes, 35 seconds
close X