Qualifier Round 1 Race Lineup
1
1:8 E Buggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOE NOLASCO
2 2JOE FARGO
3 3MIKE GORDON
4 4RYAN MOORE
5 5WYATT BROWN
6 6AUSTIN JONES
7 7TRAVIS DUTTER
8 8DANIEL FREGOSO
9 9RYAN CALEY
2
4wd Truck Oval (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1STEVEN SYKES
2 2TOM SHIELDS
3 3JACK WYNIA
4 4JOSH WOLTER
3
Pro Stock 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TODD PEARSON
2 2DARREN COX
3 3DOUG LARIVIERE
4 4ANTHONY BRUNO
5 5RAYMOND BENKOWSKI
6 6TOM SHIELDS
7 7CHRIS BOYD
4
Stock 2wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MIKE DALY
2 2AARON DAVIDSON
3 3DAVE TURRI
4 4JIM REEVE
5 5DAVE WHYTE
6 6JOE FARGO
7 7RIVER GORDON
8 8JASON HUGDAHL
9 9ROB THULIN
10 10JARED THULIN
5
Rookie (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TRAVIS DUTTER
2 2KATE FARGO
3 3STEVEN SYKES
4 4JACK WYNIA
5 5JOHN POTTER
6 6RYAN WYNIA
7 7DANIEL FREGOSO
6
13.5 4wd Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOE FARGO
2 2DOUG LARIVIERE
3 3DAVE WHYTE
4 4JERRY HARTMAN
5 5DALE MOORE
6 6DAVE TURRI
7
2wd Buggy Late Model (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MIKE BURKE
2 2JOSH WOLTER
3 3RYAN WYNIA
4 4RAYMOND BENKOWSKI
8
13.5 Wingless Sprint (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MIKE DALY
2 2JOHN POTTER
3 3RAYMOND BENKOWSKI
9
2wd SC Mod Oval (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 5MIKE BEACHAM
2 6JORDAN MEYER
3 7WYATT BROWN
4 8RYAN WYNIA
5 9JOSH WOLTER
10
2wd Sprint (Heat 1/1)
Length: 35 Laps Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOHN POTTER
2 2MIKE BURKE
3 3TODD PEARSON
4 4JERRY HARTMAN
5 5WYATT BROWN
6 6RAYMOND BENKOWSKI
7 7MIKE DALY
8 8DAVE WHYTE
Event Stats & Details
Race Track Silver Dollar Offroad Track
Registrations Entries: 64
Drivers: 36
Total Race Laps 2,952
Total Race Time 12 hours, 34 minutes, 35 seconds
close X